...ruční uměleckořemeslné autorské zpracování textilních materiálů a oděvů...

OBCHODNÍ PODMÍNKY

OBCHODNÍ PODMÍNKY

4. prosince 2008 v 11:42 | Terezie Bartošová

1. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

Tyto obchodní podmínky se vztahují pro nákup v internetovém obchodě www.terezie-bartosova.blog.cz (dále jen int. obchod).

Podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti dodavatele, který je současně provozovatelem int. obchodu na jedné straně a na straně druhé - spotřebitelem.
Obchodní vztah se řídí spotřebitelskými smlouvami, které jsou smlouvy kupní a smlouvy o dílo, pokud smluvními stranami jsou na jedné straně spotřebitel a na druhé straně dodavatel.
 • Dodavatelem je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. V tomto int. obchodě je provozovatelem a současně dodavatelem fyzická osoba
  Luděk Bartoš,
  se sídlem Zájezdní 1512/7, 193 00 Praha 9,
  obchodní jméno Luděk Bartoš,
  IČO 189 16 708
  ,
  Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od: 21.12.1992,
  Evidenční číslo ŽL: č.j.: 94/0504/Ža,
  Evidující úřad: Úřad městské části Praha 20
 • Spotřebitelem je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti
Veškeré smluvní vztahy se řídí v souladu s právním řádem České republiky.
Všechny výše uvedené zákony jsou platné ve znění novel.
 • Je-li smluvní stranou spotřebitel, řídí se vztahy čistě obchodními podmínkami Občanským zákoníkem (č. 40/1964 Sb.) a zákonem O ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.)
 • Je-li smluvní stranou jiný subjekt, např. další prodejce, řídí se vztahy obchodními podmínkami Obchodním zákoníkem (č. 513/1991 Sb.) Tato skutečnost musí být prodávajícímu předem známa.

2. OBJEDNÁVKA A OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Objednávku je možné uskutečnit:
Poplatek za použití těchto prostředků komunikace (internet, telefon) pro uzavření kupní smlouvy a objednávky odpovídá standardním poplatkům Vašeho provozovatele této služby.

Při objednávce budou požadovány Vaše platné identifikační údaje - jméno, poštovní adresa, telefon, e-mail + požadované objednávané výrobky. Tyto údaje jsou nezbytné pro doručení zboží. Dodavatel nenese odpovědnost za problémy vzniklé uvedením nesprávných či neúplných údajů.
Provozovatel těchto webových stránek/internetového obchodu prohlašuje, že veškeré osobní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a je s nimi nakládáno v souladu se zákonem č. 101/2000Sb. V žádném případě neposkytuji tyto údaje třetí straně.

3. PŘIJETÍ A POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY

 • a) Objednání e-mailem:
  u objednávky přijaté prostřednictvím e-mailu na adresu terezie.bartosova@seznam.cz nebo bartosludek@o2active.cz je přijatí a potvrzení, popř. upřesnění v pracovní dny do 24 hodin. Potvrzení objednávky, popř. upřesnění konkrétních požadavků vzhledem k specifické tvorbě Vám zašlu taktéž e-mailem.
  O vyhotovovení a odeslání objednávky Vás také informuji e-mailem nebo prostřednictvím portálu SMS na Vámi uvedený telefon.
 • b) Objednání telefonicky:
  u objednávky přijaté telefonicky na čísle 736 429 437 Vás ihned informuji o možnosti dodání a přijetí, popř. upřesnění objednávky.
  O vyhotovovení a odeslání objednávky Vás také informuji e-mailem nebo prostřednictvím portálu SMS na Vámi uvedený telefon.

4. CENA ZBOŽÍ

Všechny ceny jsou uvedeny v rubrice
Uvedené ceny za výrobky jsou konečné, dodavatel není plátce DPH.
S celkovou cenou zboží (včetně balného, nákladů na dopravu) je kupující seznámen ještě před objednáním.
Platnost kompletního ceníku je vždy uvedena od daného data.
Pokud dojde mezi vyřízením a odesláním objednávky ke změně cen, vždy platí ceny uvedené v den objednávky.

5. ZPŮSOB PLACENÍ

Způsob platby za zboží má kupující k dispozici následující možnosti:
 • a) Hotově při převzetí zboží - na dobírku
 • b) Hotově při převzetí zboží - osobní odběr
 • c) Bezhotovostním převodem na bankovní účet číslo 2300538442/2010
  - zboží se považuje za zaplacené v momentě připsání celkové ceny na účet prodávajícího.

6. DOPRAVA, POŠTOVNÉ A BALNÉ

 • 1) DOBÍRKA + dodání ČESKOU POŠTOU:
  Ke každému balíku na dobírku účtuji, pokud možno, co nejnižší poštovné, s ohledem na ceník České pošty ( www.ceskaposta.cz ), které mám u dobírky kalkulováno:
  a) Balíček do 5 kg: 139,- Kč
  b) Balíček od 5 Kg výše: poštovné neplatíte pouze při bezhotovostním převodu na účet, dle následujícího bodu 2/d)
  .
  BALNÉ:
  jako malý dárek a poděkování za koupi mých výrobků Vám žádné balné, žádný expediční ani manipulační poplatek u jakékoliv objednávky účtovat NEBUDU. Takže k ceně výrobku si připočítejte pouze poštovné.
  .
 • 2) BEZHOTOVOSTNÍM PŘEVODEM NA ÚČET + dodání ČESKOU POŠTOU:
  Po obdržení finanční částky na bankovní účet 2300538442/2010 Vám zašlu balíček za pokud možno, co nejžší poštovné, s ohledem na ceník České pošty ( www.ceskaposta.cz ), které mám u platby zakázky bezhotovostním převodem kalkulováno:
  a) Balíček rozměry: max. 35,3 x 25 cm, tloušťka max. do 2 cm a váha do 1 kg, do těchto rozměrů se vejde v pohodě dětské tričko a menší dospělácké: 29,- Kč
  b) Balíček
  rozměry: součet všech 3 stran nesmí přesáhnout 300 cm a váha do 2 kg, do těchto rozměrů se vejde vše, co se mi nevejde a nezmáčknu na 2 cm do výše uvedeného: 69,- Kč
  c) Balíček
  rozměry: součet všech 3 stran nesmí přesáhnout 300 cm a váha od 2 do 5 kg, a tady platí opět co se nezbalí do výše uvedeného + rozhoduje váha: 89,- Kč
  d) Balíček
  od 5 Kg výše: poštovné neplatíte
  .
  BALNÉ:
  jako malý dárek a poděkování za koupi mých výrobků Vám žádné balné, žádný expediční ani manipulační poplatek u jakékoliv objednávky účtovat NEBUDU. Takže k ceně výrobku si připočítejte pouze poštovné.
  .
 • 3) OSOBNÍ ODBĚR V PRAZE:
  Možnost dodání a osobního odběru v domluveném čase na metru v Praze, nejlépe stanice Černý Most: 25,- Kč
  .
 • 4) OSOBNÍ ODBĚR V ATELIÉRU DÍLNĚ PRAHA - Horní Počernice - ZDARMA:
  Zakázku si vyzvednete
  v mojí dílně na adrese: Zájezdní 1512/7, Praha 9 - Horní Počernice. Tady je vyzvednutí možné, kdykoliv se konkrétně domluvíme, klidně až do půlnoci, kromě víkendů...
  .
 • 5) OSOBNÍ ODBĚR NA ŘEMESLNÉM TRHU - ZDARMA:
  Po kliknutí na tento odkaz http://terezie-bartosova.blog.cz/0707/kde-se-muzeme-potkat, který je v rubrice ŘEMESLNÉ TRHY - kde se můžeme potkat si najdete DATUM a MĚSTO, kdy a kde a na kterém jarmarku budu působit. Já se budu těšit na Vaší návštěvu a objednávku Vám s potěšením osobně předám :-)

7. ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY

Každou objednávku můžete zrušit a to výhradně e-mailem zaslaným na adresu terezie.bartosova@seznam.cz nebo bartosludek@o2active.cz a nebo telefonicky na čísle 736 429 437

8. DODACÍ LHŮTA

Vzhledem k poměrně časově náročnému a technologicky složitému procesu zpracování, kterým chci zaručit vysokou kvalitu výrobku, potřebuji na výrobu Vaší objednávky přibližně 14 dní. Potom už záleží na rychlosti České pošty, kdy Vám rozkošný balíček doručí, dle bodu 5/a), b). nebo, kdy se dohodneme na osobním předání dle bodu 5/c), d), e).
Takže vždy uvádím: doba dodání maximálně, asi tak, do 3 týdnů.
O dodání, či prodloužení dodací lhůty Vás budu informovat e-mailem nebo prostřednictvím portálu SMS na Vámi uvedený telefon.

9. ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY - VRÁCENÍ ZBOŽÍ

a) v souladu se zákonem č. 367/2000 má zákazník právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. Rozhodne-li se pro odstoupení v této lhůtě a dodrží níže uvedené podmínky, bude mu vrácena kupní cena:
 • kontaktujte mě e-mailem terezie.bartosova@seznam.cz nebo bartosludek@o2active.cz nebo na telefonu 736 429 437 a dohodněte si způsob vrácení zboží
 • zboží, které budete vracet v rámci této záruky zpět nesmí nést známky používání, opotřebení a musí byt nepoškozené a kompletní (např.šňůrky u mikin, knoflíky, jezdec u zipsu atp.)
 • náklady na přepravu zboží k dodavateli nese v plné výši zákazník
 • peníze za zboží Vám budou vráceny složenkou nebo převodem na Váš účet bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 10 pracovních dnů po fyzickém obdržení vráceného zboží
 • v případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudu bohužel moci akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět
b) v případě, že věc při převzetí spotřebitelem není ve shodě s kupní smlouvou (objednávkou), má spotřebitel právo na to, aby dodavatel bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě (objednávce), a to podle požadavku spotřebitele buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může spotřebitel požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od kupní smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou (objednávkou) věděl nebo rozpor s kupní smlouvou (objednávkou) sám způsobil.

10. REKLAMACE A ZÁRUKA

Případné reklamace s Vámi vyřídím individuální dohodou k Vaší naprosté spokojenosti v souladu s platným právním řádem. Kupující je povinen zboží po jeho převzetí prohlédnout tak, aby zjistil případné vady. Pokud budou taková poškození zjištěna, je kupující tuto skutečnost povinen neprodleně hlásit dodavateli.
.
Nutno též podotknouti a brát zřetel na to, že se jedná o ruční práci a výrobu, která je velmi specifická, každý výrobek poté nese punc nezaměnitelnosti a jedinečnosti, kterou vždy zapůsobíte a zaujmete na tom správném místě :-) Vystavená fota výrobků jsou ilustrační, proto vězte, že se vždy projeví určitá míra jedinečnosti při batikování i kresbě, oproti vystaveným fotografiím.

.
Na veškeré zboží se vztahuje zákonná lhůta 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady. V žádném případě neuplatňuji poplatek za neuznanou reklamaci.

Záruka se nevztahuje na:
 • vady vzniklé běžným používáním (např. odřeniny, rozthlé, vytržené látky...)
 • nesprávným použitím výrobku (např. extrémní kontaktní sporty...)
 • nesprávnou údržbou výrobku (nedílnou součástí každého výrobku jsou dané i doporučené pokyny ohledně údržby oděvů a textilních výrobků...)
 • nesprávným skladováním (např. plísně, moly, nežádoucí pachy...)
Ve vlastním zájmu, prosím, pečlivě dodržujte dané i doporučené pokyny ohledně údržby oděvů a textilních výrobků. které jsou dodány s každým výrobkem.
.
.
Díky za Váš zájem :-)
Terezie Bartošová
Luděk Bartoš
.
.
.
.
.
.
.
.
.
 
 

Reklama